Pierwsze zawody precyzyjne '19 w Radomiu

01.04.2019

Pod koniec marca zakończyłem razem z Samolotową Kadrą Narodową pierwszy obóz treningowy. Wykonałem 80 lądowań oraz 2 trasy nawigacyjne.  W połowie kwietnia ruszają pierwsze zawody precyzyjne z Pucharu Polski w Radomiu! Mistrzostwa Świata są już w czerwcu. Trzymajcie kciuki!

Poniżej zaproszenie od Komisji Samolotowej AP na zawody:

Najlepsi polscy piloci samolotowi będą rywalizować na radomskim niebie. W tym roku Aeroklub Radomski jest organizatorem 14. Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Wacława Wieczorka. Impreza zostanie rozegrana z dniach 11-14.04.2019 r. w Piastowie i będzie połączona z treningiem Kadry Narodowej.

To impreza wielowymiarowa. Przede wszystkim jedna z pierwszych w sezonie, więc jest okazją do miłych spotkań, rozmów i snucia planów na kolejne miesiące. To również możliwość sprawdzenia swojej formy i lotniczej dyspozycji. Do tego dochodzi aspekt sportowy i rywalizacja.

Zawody będą rozgrywane według aktualnego Regulaminu Zawodów Samolotowych oraz Regulaminu Zawodów w Lataniu Precyzyjnym wydanym przez FAI General Aviation Commission – edycja 2019.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie przez pilota-dowódcę ważnej licencji pilota samolotowego lub odpowiednio śeiadectwa kwalifikacji, ważnych kwalifikacji do wykonywania lotów na danym statku powietrznym, ważnego badania lotniczo-lekarskiego, aktualnych KWT i KTP oraz ważnej licencji sportowej Aeroklubu Polskiego w sporcie samolotowym.

Wszyscy zawodnicy zobowiązani są potwierdzić w terminie do dnia 3.04.2019 r. swój udział w Zawodach Kierownikowi Zawodów: dyrektor@aeroklub.radom.pl oraz dodatkowo na adres KS AP komisja.samolotowa@gmail.com

Zawody są poprzedzone Konsultacjami Kadry Narodowej i treningiem w dniach 9-11.04.2019 r. To elementy przygotowań do Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym.

Wacław Wieczorek był jednym z najlepszych polskich sportowych pilotów samolotowych. W swojej karierze zdobył 20 indywidualnych medali mistrzostw świata i Europy. Był ośmiokrotnym mistrzem kraju w lataniu rajdowym i precyzyjnym. Zmarł 7 października 2011 roku w wieku zaledwie 53 lat.

OZS im. Wacława Wieczorka <- ZAWODY PISMO

Konsultacje Radom <- TRENING