Kalendarz Imprez 2019

13.03.2019

Tegoroczne imprezy samolotowe zapowiadają się wspaniale!

Komisja Samolotowa Aeroklubu Polskiego opublikowała oficjalny kalendarz zawodów na rok 2019.

Pierwsze 3 imprezy precyzyjne (Częstochowa, Radom, Kraków) będą mocnym przygotowaniem reprezentacji do Mistrzostw Świata w Hiszpanii. Dwie z nich, Kraków i Radom, wchodzą do precyzyjnego pucharu polski, który razem z Mistrzostwami Polski w Chrcynnie jest podsumowaniem całorocznych zmagań pilotów. Na jego podstawie wyłaniania jest reprezentacja na następny rok.

Niewątpliwie najważniejszą imprezą będzie dla mnie udział w MS w Hiszpanii w Castellon. Lotnisko jest pięknie położone, niespełna 50 metrów od plaży. Malownicze tereny Walencji są bardzo trudne nawigacyjnie. Do tej pory organizowane tam były zawsze zawody rajdowe.

Drugą część roku poświęcimy lataniu rajdowemu. Razem z moim bratem Michałem, po sukcesie w ostatnim roku (w debiucie na Mistrzostwach Polski zajęliśmy 3 miejsce) chcemy walczyć na 2 imprezach (Chełm i Białystok) o bardzo dobry wynik w rankingu pucharu rajdowego. Wysokie miejsce będzie decydować o kwalifikacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata w RPA w 2020 roku.

II Samolotowe Mistrzostwa Świata w Portugalii – Air Navigation Race to zawody, na których chciałbym być! Niestety przy tak intensywnym roku ciężko połączyć sport i pracę. Polska na pewno wystawi swoich najlepszych pilotów, o czym na pewno będę pisał.

Do zobaczenia w relacji z pierwszych zawodów!

KALENDARZ DOSTĘPNY JEST TUTAJ DO ŚCIĄGNIĘCIA
Kalendarz imprez samolotowych 2019